U toku je akcija na Superženi pod nazivom "Budi bolja, budi bolje" u okviru projekta #kakosi. Cilj naše kampanje je podizanje svesti o mentalnom zdravlju žena.
Joga predstavlja miks fizičkih vežbi, meditacije, kontrolisanog disanja i drugih tehnika koje smiruju telo i um i smanjuju bol.
Vežbanje joge pokazalo je značajne rezultate u tretiranju generalizovanog anksioznog poremećaja, u odnosu na standardnu edukaciju i tehnike koje se primenjuju u cilju kontrolisanja anksioznih napada, naznačava se studiji u naučnom časopisu JAMA Psychiatry.
Posle tri meseca koliko je trajala studije, posmatrale su se dve grupe ljudi. U grupi koja je tokom ovog perioda redovno vežbala jogu 54 odsto ispitanika ispunilo je postavljenje kriterijume za značajno poboljšanje simptoma anksioznosti, dok je u grupi gde se primenjivala standardna edukacija ovaj procenat bio 33 odsto.
Iz Houston Methodist medicinskog centra skreću pažnju da redovno praktikovanje joge smanjuje stres: "Pored što nas umiruje i smanju nam stres, joga pomaže u zaštiti od efekta starenja na naše pamćenje i spoznaju", rekla je doktorka Korina Kemnon.
U studiji Alternative therapies dokazano je da joga pomaže ljudima da brže zaspe, ali i smanjuje intenzitet buđenja. Smatra se da do toga dolazi zbog smirenja i oslobađanja stresa. Apa (Udruženje američkih psihologa) je 2017. objavila rezultate studije gde se došlo do zaključka da joga može da olakša simptome najblažih oblika depresije.