6 Komentari

Sortiraj po:

....

pre 10 godina

srecom pa postoje przionice kafe, iskljucivo tamo kupujem, pogledam sta mi stavljaju, samelju predamnom, imam oko 10 vrsta kafi da biram iz svih krajeva sveta... milina! a ne ove komercijalne, ko zna cega sve kma unutra.. u przionici, gde kupujem, mogu svaku kafu da probam, i jako sam srecna sto ih ima na trzistu

nišlija

pre 10 godina

Za instant fuka!Nemojte kupovati kesice bilo koje 3 u 1 ili 2u 1 jer je mala količina instant kafe u njima.Kada ste već kupili konzervu instant kafe,kupite i sada mleko u prahu ali ne pravo već takozvanu"zamenu za mleko u prahu"(daje bolji šmek skuvanoj kafi).Onda stavite u ni maloj ni velikoj šolji jednu punu kašićicu instant kafe i jedu do vrha punu kašićicu pomenutog mleka u prahu,šećer po želji ali u đezvi u kojoj će se kuvati voda.Vodu kuvati dok ne baci ne jedan(kao što govore da ne valja više za instant kafu,a nisu baš skroz u pravu) već dva-tri ključa.Kada napokon sipate vrelu vodu u šoljici gde ste stavili mleko i kafu onda energično mešajte u jednom smeru malo duže vremena dok se ne dobije na površini oker boja kao npr espreso što ima ali kad znate da je dovoljno mešanje napravite samo jedan okret u suprotnom smeru od dosadašnjeg mešanja i to je sve.Bon apetit!

Zubor potoka

pre 10 godina

Broj dva je pod pogresnim naslovom. Kafa slobodno moze da se cuva u frizideru, cak ste i sami na kraju napisali "na hladnom i suvom mestu".

brlogudan

pre 10 godina

4 korak,ako je u pitanju espreso,ne sluzi da se kafa ne bi ohladila, to je sporedno, naime u hladnoj solji ne moze da se formira pena tj formira se nesto bledo ni nalik onome kako bi trebala da izgleda i naravno ima losiji ukus.

brlogudan

pre 10 godina

4 korak,ako je u pitanju espreso,ne sluzi da se kafa ne bi ohladila, to je sporedno, naime u hladnoj solji ne moze da se formira pena tj formira se nesto bledo ni nalik onome kako bi trebala da izgleda i naravno ima losiji ukus.

nišlija

pre 10 godina

Za instant fuka!Nemojte kupovati kesice bilo koje 3 u 1 ili 2u 1 jer je mala količina instant kafe u njima.Kada ste već kupili konzervu instant kafe,kupite i sada mleko u prahu ali ne pravo već takozvanu"zamenu za mleko u prahu"(daje bolji šmek skuvanoj kafi).Onda stavite u ni maloj ni velikoj šolji jednu punu kašićicu instant kafe i jedu do vrha punu kašićicu pomenutog mleka u prahu,šećer po želji ali u đezvi u kojoj će se kuvati voda.Vodu kuvati dok ne baci ne jedan(kao što govore da ne valja više za instant kafu,a nisu baš skroz u pravu) već dva-tri ključa.Kada napokon sipate vrelu vodu u šoljici gde ste stavili mleko i kafu onda energično mešajte u jednom smeru malo duže vremena dok se ne dobije na površini oker boja kao npr espreso što ima ali kad znate da je dovoljno mešanje napravite samo jedan okret u suprotnom smeru od dosadašnjeg mešanja i to je sve.Bon apetit!

Zubor potoka

pre 10 godina

Broj dva je pod pogresnim naslovom. Kafa slobodno moze da se cuva u frizideru, cak ste i sami na kraju napisali "na hladnom i suvom mestu".

....

pre 10 godina

srecom pa postoje przionice kafe, iskljucivo tamo kupujem, pogledam sta mi stavljaju, samelju predamnom, imam oko 10 vrsta kafi da biram iz svih krajeva sveta... milina! a ne ove komercijalne, ko zna cega sve kma unutra.. u przionici, gde kupujem, mogu svaku kafu da probam, i jako sam srecna sto ih ima na trzistu

nišlija

pre 10 godina

Za instant fuka!Nemojte kupovati kesice bilo koje 3 u 1 ili 2u 1 jer je mala količina instant kafe u njima.Kada ste već kupili konzervu instant kafe,kupite i sada mleko u prahu ali ne pravo već takozvanu"zamenu za mleko u prahu"(daje bolji šmek skuvanoj kafi).Onda stavite u ni maloj ni velikoj šolji jednu punu kašićicu instant kafe i jedu do vrha punu kašićicu pomenutog mleka u prahu,šećer po želji ali u đezvi u kojoj će se kuvati voda.Vodu kuvati dok ne baci ne jedan(kao što govore da ne valja više za instant kafu,a nisu baš skroz u pravu) već dva-tri ključa.Kada napokon sipate vrelu vodu u šoljici gde ste stavili mleko i kafu onda energično mešajte u jednom smeru malo duže vremena dok se ne dobije na površini oker boja kao npr espreso što ima ali kad znate da je dovoljno mešanje napravite samo jedan okret u suprotnom smeru od dosadašnjeg mešanja i to je sve.Bon apetit!

Zubor potoka

pre 10 godina

Broj dva je pod pogresnim naslovom. Kafa slobodno moze da se cuva u frizideru, cak ste i sami na kraju napisali "na hladnom i suvom mestu".

brlogudan

pre 10 godina

4 korak,ako je u pitanju espreso,ne sluzi da se kafa ne bi ohladila, to je sporedno, naime u hladnoj solji ne moze da se formira pena tj formira se nesto bledo ni nalik onome kako bi trebala da izgleda i naravno ima losiji ukus.

....

pre 10 godina

srecom pa postoje przionice kafe, iskljucivo tamo kupujem, pogledam sta mi stavljaju, samelju predamnom, imam oko 10 vrsta kafi da biram iz svih krajeva sveta... milina! a ne ove komercijalne, ko zna cega sve kma unutra.. u przionici, gde kupujem, mogu svaku kafu da probam, i jako sam srecna sto ih ima na trzistu