Srčani udar se može predvideti mesec dana pre: 6 upozoravajućih znakova

Izvor: zenskikutak.rs

Srèani udar se može predvideti mesec dana pre: 6 upozoravajuæih znakova IMAGE SOURCE
IMAGE DESCRIPTION

15 Komentari

Sortiraj po:

Čovek

pre 10 godina

Nije baš bezveze... Ja sam imao 2 simptoma: nedelju dana pre infarkta vrtoglavice, a mesec-dva pre toga stalan umor koji bi ostao i posle spavanja i posle popodnevne dremke... i stalan ocećaj napetosti od stresa... Najbolje proveravati holesterol, trigliceride i šećer koji zbog svoje igličaste strukture lako formira tromb. Pre toga nikad nisam bio bolestan skoro ni prehladu nisam imao. Pozz i dobro zdravlje svima!

...

pre 10 godina

Sve imam,i tako već 10 godina!
(Zoran...)
ja sam tu mladji po stazu, samo osma godina tog stanja i sta sad, hoce li da bude ili ne?
Ubi me vise ta neizvesnost...

lemy L.

pre 10 godina

ja sam imao pola ovih simptoma u pocetku skidanja sa alkohola i opijata. Jos jedan dokaz koliko telo trpi zbog ovih gluposti,pogotovu psiha. Od****te drogu,alkohol umereno,kada je najlepse stanite,i ostace lepo... Ne upropascavajte vas organizam,ovo je vise upuceno mladjima,jer i ja sam kao mlad poceo i evo tek u 37 -oj god. sam se otrgao kandzi droge....

branko

pre 10 godina

Konstantno imam ove simptome...već 6 godina...otkako sam ostao bez posla u 52 godini.Željno čekam da me "strefi" ali ništa i mučenje se nastavlja.

yappy ns

pre 10 godina

Dzaba sve. Doziveo i napad panike u javnom prevozu, i kolaps...ali jednostavno nasi lekari pacijente ne dozivljavaju...ili ih nije briga, ili su nemocni da pomognu jer su im ruke vezane birokratijom, listama cekanja i sl.

kosarka

pre 10 godina

Imam 22 godine i osecam sve simptome vec 3 meseca, radio sam sve preglede od glave do pete i na kraju si mi doktori ustanovili anksioznost. Najvaznije kod srcanog udara jeste preventiva, uraditi Ekg, ultrazvuk i test opterecenja posle 35. godine bar jednom u 2 godine. Od svih ljudi koji dozive srcani udar, 90% su strastveni pusaci. Pokusajte da ostavite cigarete i sto vise fizicke aktivnosti, smanjiti stres ako je moguce. Zdravlje je ipak najvaznije, srdacan pozdrav :)

zar nije tako?

pre 10 godina

Nedavno sam čitao da kada se desi srčani udar da treba pokušati što jače kašljati. Zna li neko da li to zaista pomaže?

budalaština

pre 10 godina

Budalaština, ovi "simptomi" se mogu odnositi i na gomilu drugih problema, čak i kada se pojavi svih 6. Ne plašite ljude bespotrebno, ovo isto može i od gripa.

cobo

pre 10 godina

Pod 2.je totalno pogresno .
Ne znam ko je ovo pisao,ali pluca imaju kiseonika koliko ti "srce zeli".
Da,srce zeli stvarno kiseonik za prehranu srcanih misica,ali su koronarni krvi sudovi stesnjeni pa prolazi sasvim malo krvi sa kiseonikom,te se javljaju razno razni simptomi.Kad se zatvore krvni sudovi onda srce odumre,i u roku 10 sekundi covek umre .

budalaština

pre 10 godina

Budalaština, ovi "simptomi" se mogu odnositi i na gomilu drugih problema, čak i kada se pojavi svih 6. Ne plašite ljude bespotrebno, ovo isto može i od gripa.

cobo

pre 10 godina

Pod 2.je totalno pogresno .
Ne znam ko je ovo pisao,ali pluca imaju kiseonika koliko ti "srce zeli".
Da,srce zeli stvarno kiseonik za prehranu srcanih misica,ali su koronarni krvi sudovi stesnjeni pa prolazi sasvim malo krvi sa kiseonikom,te se javljaju razno razni simptomi.Kad se zatvore krvni sudovi onda srce odumre,i u roku 10 sekundi covek umre .

Čovek

pre 10 godina

Nije baš bezveze... Ja sam imao 2 simptoma: nedelju dana pre infarkta vrtoglavice, a mesec-dva pre toga stalan umor koji bi ostao i posle spavanja i posle popodnevne dremke... i stalan ocećaj napetosti od stresa... Najbolje proveravati holesterol, trigliceride i šećer koji zbog svoje igličaste strukture lako formira tromb. Pre toga nikad nisam bio bolestan skoro ni prehladu nisam imao. Pozz i dobro zdravlje svima!

lemy L.

pre 10 godina

ja sam imao pola ovih simptoma u pocetku skidanja sa alkohola i opijata. Jos jedan dokaz koliko telo trpi zbog ovih gluposti,pogotovu psiha. Od****te drogu,alkohol umereno,kada je najlepse stanite,i ostace lepo... Ne upropascavajte vas organizam,ovo je vise upuceno mladjima,jer i ja sam kao mlad poceo i evo tek u 37 -oj god. sam se otrgao kandzi droge....

...

pre 10 godina

Sve imam,i tako već 10 godina!
(Zoran...)
ja sam tu mladji po stazu, samo osma godina tog stanja i sta sad, hoce li da bude ili ne?
Ubi me vise ta neizvesnost...

kosarka

pre 10 godina

Imam 22 godine i osecam sve simptome vec 3 meseca, radio sam sve preglede od glave do pete i na kraju si mi doktori ustanovili anksioznost. Najvaznije kod srcanog udara jeste preventiva, uraditi Ekg, ultrazvuk i test opterecenja posle 35. godine bar jednom u 2 godine. Od svih ljudi koji dozive srcani udar, 90% su strastveni pusaci. Pokusajte da ostavite cigarete i sto vise fizicke aktivnosti, smanjiti stres ako je moguce. Zdravlje je ipak najvaznije, srdacan pozdrav :)

yappy ns

pre 10 godina

Dzaba sve. Doziveo i napad panike u javnom prevozu, i kolaps...ali jednostavno nasi lekari pacijente ne dozivljavaju...ili ih nije briga, ili su nemocni da pomognu jer su im ruke vezane birokratijom, listama cekanja i sl.

branko

pre 10 godina

Konstantno imam ove simptome...već 6 godina...otkako sam ostao bez posla u 52 godini.Željno čekam da me "strefi" ali ništa i mučenje se nastavlja.

zar nije tako?

pre 10 godina

Nedavno sam čitao da kada se desi srčani udar da treba pokušati što jače kašljati. Zna li neko da li to zaista pomaže?

cobo

pre 10 godina

Pod 2.je totalno pogresno .
Ne znam ko je ovo pisao,ali pluca imaju kiseonika koliko ti "srce zeli".
Da,srce zeli stvarno kiseonik za prehranu srcanih misica,ali su koronarni krvi sudovi stesnjeni pa prolazi sasvim malo krvi sa kiseonikom,te se javljaju razno razni simptomi.Kad se zatvore krvni sudovi onda srce odumre,i u roku 10 sekundi covek umre .

budalaština

pre 10 godina

Budalaština, ovi "simptomi" se mogu odnositi i na gomilu drugih problema, čak i kada se pojavi svih 6. Ne plašite ljude bespotrebno, ovo isto može i od gripa.

branko

pre 10 godina

Konstantno imam ove simptome...već 6 godina...otkako sam ostao bez posla u 52 godini.Željno čekam da me "strefi" ali ništa i mučenje se nastavlja.

zar nije tako?

pre 10 godina

Nedavno sam čitao da kada se desi srčani udar da treba pokušati što jače kašljati. Zna li neko da li to zaista pomaže?

kosarka

pre 10 godina

Imam 22 godine i osecam sve simptome vec 3 meseca, radio sam sve preglede od glave do pete i na kraju si mi doktori ustanovili anksioznost. Najvaznije kod srcanog udara jeste preventiva, uraditi Ekg, ultrazvuk i test opterecenja posle 35. godine bar jednom u 2 godine. Od svih ljudi koji dozive srcani udar, 90% su strastveni pusaci. Pokusajte da ostavite cigarete i sto vise fizicke aktivnosti, smanjiti stres ako je moguce. Zdravlje je ipak najvaznije, srdacan pozdrav :)

yappy ns

pre 10 godina

Dzaba sve. Doziveo i napad panike u javnom prevozu, i kolaps...ali jednostavno nasi lekari pacijente ne dozivljavaju...ili ih nije briga, ili su nemocni da pomognu jer su im ruke vezane birokratijom, listama cekanja i sl.

lemy L.

pre 10 godina

ja sam imao pola ovih simptoma u pocetku skidanja sa alkohola i opijata. Jos jedan dokaz koliko telo trpi zbog ovih gluposti,pogotovu psiha. Od****te drogu,alkohol umereno,kada je najlepse stanite,i ostace lepo... Ne upropascavajte vas organizam,ovo je vise upuceno mladjima,jer i ja sam kao mlad poceo i evo tek u 37 -oj god. sam se otrgao kandzi droge....

...

pre 10 godina

Sve imam,i tako već 10 godina!
(Zoran...)
ja sam tu mladji po stazu, samo osma godina tog stanja i sta sad, hoce li da bude ili ne?
Ubi me vise ta neizvesnost...

Čovek

pre 10 godina

Nije baš bezveze... Ja sam imao 2 simptoma: nedelju dana pre infarkta vrtoglavice, a mesec-dva pre toga stalan umor koji bi ostao i posle spavanja i posle popodnevne dremke... i stalan ocećaj napetosti od stresa... Najbolje proveravati holesterol, trigliceride i šećer koji zbog svoje igličaste strukture lako formira tromb. Pre toga nikad nisam bio bolestan skoro ni prehladu nisam imao. Pozz i dobro zdravlje svima!