maca
pre 10 godina
Danas je tesko naci zdravo jaje, slaninu a o rakiji i da ne govorim, seceruse koliko hoces, ovi 100 disnjaci, su i okusili, zdrave hrane, vode i vazduha, a danasnja mladez nije sigurno.
IMAGE SOURCE
pre 10 godina
Danas je tesko naci zdravo jaje, slaninu a o rakiji i da ne govorim, seceruse koliko hoces, ovi 100 disnjaci, su i okusili, zdrave hrane, vode i vazduha, a danasnja mladez nije sigurno.
pre 10 godina
Mi pozdravljamo sestre i braću koji vole našu mediteransku, vijetnamsku, kinesku, japansku i FILIPINSKU hranu!
Kunemo se da "extra virgin olive oil" i "traditional balsamic vinegar" čak i po najvišoj ceni od 10-25 €/litar koštaju manje od smrtonosne hrane mesojeda.
Mešavina srpskog bosiljka i nane zna doneti čari pravog "chinese basil", i padom cene nafte uvozna morska riba i "seafood" postaju dostupni i tebi i meni.
Danas predlažem nacionalno filipinsko jelo - "Indonesian Mah Mee" na ulju od mediteranskih maslina!
pre 10 godina
Znate šta ljudi... Toliko je ovih saveta u poslednje vreme za duži i zdraviji život, toliko je čovek postao opterećen time, a istina je samo jedna... Svi na kraju umiremo. Zato uživajte u životu, jedite ono što vam prija, volite ljude oko sebe i radite ono što vas ispunjuje. Nisu bitne pare, bitan je pristup životu i duševni mir.
pre 10 godina
Stalno plašiti ljude bolestima je isto vrsta bolesti, lažno maskirane kao briga. Plašiti ljude - droga ovih vremena, moć koju imamo, jer ljudi nemaju koga da ih uteši.
pre 10 godina
Dzabe ovakvi tekstovi, nasi ljudi kada se potegne tema ishrane samo se grohotom smeju, govore kako je njihov deda jeo sve i ziveo 326 godina, i kako su to sve gluposti, kako oni jedu sve ali "umereno" i da je to najbolje. I onda malo, malo, pa neko umre u 50-im ili 60-im. Najcesci uzrok smrti - infarkt, mozdani udar, rak, dijabetes. Sve bolesti koje su DIREKTNO povezane sa nacinom ishrane.
pre 10 godina
Umiru i oni sto nejedu meso,razlika je u tome što su celog života bili napola gladni,gladni i umrli.
5 godina života za pivo,cigare,suvo i crveno meso,kolače itd.Ma nema problema,svakako tih zadnjih 5 i nije interesantno.
Do 35te jedite sve,nakon toga opet sve ali u manjim količinama,malo fizičkog rada i ne opterećujte se time,umiru i 100% zdravi svaki dan u kojekakvim nesrećama.
pre 10 godina
molim vas zapadnjaci li pasu travu pa imaju duzi zivotni vek a mi kao siromasna drzava samo krkamo meso a voce i povrce je puno pesticida cak i u plastenicima
pre 10 godina
U mojoj zgradi prosek godina je 100 i svi jedu crveno meso, krkaju sireve i piju vino. A ovo istrazivanje je .... da ne kazem.... Uzdravlje!
pre 10 godina
Pa zato zapadnjaci i uopšte raja iz razvijenih zemalja u proseku žive najduže!? E sad mi je laknulo...a ovi mučenici vegeterijanci po banana državama što se zdravo hrane u proseku jedva dočekaju 60! ... Dobićete
LIKE ako ovo objavite!
pre 10 godina
Moj deda...
pre 10 godina
Jeo i ne jeo dani su ti odbrojani prikane !
pre 10 godina
Samo treba balansirati,ja se trudim da mi 70% ishrane bude zdrava hrana ,a ostatak junk...
pre 10 godina
Ja već 50 godina jedem samo jajca, zdrav sam i usporeno starim
pre 10 godina
Krcmarice Cico
Racite mi, molim Vas kako su se recimo Eskimi mogli hraniti tom Vasom mesavinom? Dostupnost te hrane je nekada bila geografska, a danas je finansijska kategorija za mnoge, tako da je Vas samozadovoljni komentar u najmanju ruku neukusan.
pre 10 godina
Jedite slaninu i belog luka i ne bojte se nicega.
pre 10 godina
Kaniš li dugo živjeti, ne smiješ prerano umrijeti.
pre 10 godina
citajuci komentar ispade da je covek uspeo u životu time što je otišao u Ameriku da ima mogucnost da jede voce i to "cele godine" , a meso nikako...
..sobzirom da si na Sevrno-Americkom kontinentu manje zlo je da si jeo to GMO meso nego te maline i jabuke iz njihovih Super Store-va i hladnjaca. To cime su sve tretirane te maline a pogotovu jabuke koje jedes svaki dan je vece zlo za organizam nego da si jeo meso normano... ali tvoj život , tvoj izbor... ali te je ocito velika muka naterala da odeš kad u Srbiji ni za voce nisi imao...
pre 10 godina
.. A moj djed nit je jeo avokado i račiće niti koristio recepture Jelene Đoković... Meso mlijeko, kajmak, sir, slanina, sezonsko voće i povrće.. A i domaća rakija pretežno se pila.. devedeset doživio, nikad bolešljiv nije bio! upitajte se zaista i razmislite o svojim precima i njihovom načinu ishrane...
pre 10 godina
Jedno je sigurno...svi cemo pre ili kasnije umreti.
pre 10 godina
Nije dobar zapadni nacin ishrane i zivota, ALI su zapadnjaci najdugovecniji stanovnici planete!? Ko je ovde lud? Prestanite da sirite lazi. Ne idu milioni izbeglica u Nemacku za dzabe. A Nemacka jeste zapad.
pre 10 godina
Eno ga i onaj sto prodaje zapadne vrednosti, usikao se, obukao crno odelo, kravata, a dobio stan od Slobe. Dal se on namucio za nesto u zivotu, osim sto sad verovatno pije lekove za pritisak i masnocu. Primer, primer je bitan.
pre 10 godina
stvarno, sta da jedemo?
pre 10 godina
Toooo Cicoooo, daj dva piva!
pre 10 godina
pazite se od prerane smrti, ako vam se desi onda je prekasno.
pre 10 godina
Pa od cega onda da umrem :D
pre 10 godina
Sutra cu pokusati da dobijem kredit od banke i ako uspem odmah pocinjem sa zapadnim nacinom ishrane. Dosta mi je zivota i hocu da skoncam srecan, relativno mlad i relativno lep. Nadam se da me niste slagali.
pre 10 godina
Covek vise ne zna sta da slusa. Hrono kaze masne mlecne proizvode,nikako ne masne,kajmak,kiselo, crveno meso,prsuta,kobasice-domace...sve suprotno.Sludeli su ovaj svet....
pre 10 godina
hahahah :D kako god brate niko je od nas nece ni docekati..Starosna granica se povecava svake 5. godine kao da smo gorstaci..
pre 10 godina
cela vest glupost nevidjena
moderatoru zelim da pare potrosi na lekove i crninu.
pre 10 godina
Cilj nam je živeti što duže i umreti u što boljem zdravlju.
pre 10 godina
Ja se samo ovako i hranim!
pre 10 godina
krčmarice jel znaš ti koliko košta mešavina mediteranske vijetnamske kineske i japanke kuhinje!!!!
samo je maslinovo ulje preko 1000 dinara litar a da ne govorim dalje........ljudi jedva imaju za paštetu!!!!!
razmisli gde živiš pre nego što napišeš nešto
pre 10 godina
Veganstvo je kljuc za zdrav zivot.
pre 10 godina
Moj deda je jeo suvomesnate proizvode, pastete, virsle, iznutrice i bele bubrege, pio je oko pola kila rakije, litar red-bull-a i 5-6 piva na dan, masturbirao redovno, drogirao se intravenozno, bio je debeo, igrao video igrice 8 sati dnevno, sedeo na 'ladan beton, kockao se i iso u kladionicu redovno, pusio lulu i tompuse i kupao se eventualno jednom u dve nedelje, pa je ipak ziveo 148 godina dok ga nije zgazio kombajn, a ovo za zdravu ishranu je glupost, zar ne Srbi?
pre 10 godina
Čemu dug život ako se u njemu ne uživa? Uskoro će nas ubeđivati da trebamo da popijemo samo jednu ili dve piluluce koje imaju sve hranljive sastojke, pa će i riba i salata postati opasne po život.
Suština je da se bude umeren u hrani i da se krećemo što više....
pre 10 godina
@Zoran
Nikad njihovu hranu? A sta je s vocem, salju vam iz Srbije postom svako malo? :D
pre 10 godina
Od stresa i neaktivnosti se rodjaci prerano umire.
pre 10 godina
Krcmarica Cica je potpuno u pravu. Minuse joj daju oni koji se boje da je u pravu
pre 10 godina
Ja sam probao... par dana, brokoli, pecurke, zelena salata, sardine, jabuke... Drugog dana uvece sam zaglavio na kiosku rostilja. Ne moze, poceh da se tresem, jedva sam skupio snagu da izgovorim: "Veliku gurmansku sa dosta senfa".
pre 10 godina
Ovako se hranim ceo zivot,izgledam mladje 30godina
pre 10 godina
do poslednjeg dinara i dana zivota cu jesti, pecenje, slaninu, luk, i pecem na svinjskoj masti. A svim ovim lopurdama politicarima i ekipi koje nas pljackaju konstantno, zelim dug zivot uz pijene svih mogucih lekova za smanjenje bolova / naravno bez ikakvog efekta, stotine operacija, od kancera i drugih bolestina, i da crkavaju dugo u najgorim mukama i da se sete boga i mole ga godinama da ih uzme.
pre 10 godina
Prema jednom nezavisnom istraživanju, 100% rođenih u nekom trenutku života umre.
pre 10 godina
Zivotni vek u razvijenim zemljama se produzio... Cinjenicno stanje. Najkrace se zivi u siromasnim drzavama.
pre 10 godina
(krčmarica Cica, 11. maj 2016 15:31)
Tebi ni to nije pomoglo da očuvaš (mentalno) zdravlje...
pre 10 godina
Od nečega se mora umreti.
pre 10 godina
Prerane? Treba se cuvati bilo kakve smrti
pre 10 godina
Sta da jedem ljudi? Salatu?
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Skaj, 11. maj 2016 14:08)
Evo sta mi jedemo u Americi. Mozet valjda i vi u Srbiji:
Pasulj, obican
Grasak
Boranija
Riba
Ima nesto kao socivo, lici na pasulj, pljosnata sitna okrugla zrnca. Lakse od pasulja, puno proteina
Nedeljom ujutru ne sme da bude bez kacamka, belog, normalno.
Karfiol
Tikvice
Puno salate
Puno voca
Kupus i proja su bili juce
Inace mojoj zeni rekli d akad bi krenuli da jedemo njihovu hranu u ovim godinama, ogromna sansa da dobijemo rak necega. Mislim rekli joj lekari americki kod koji bila na specijalziaciji.
Meso, kao sto vidis, takoreci nikad. I stvarno skoro nikad, bez veze je pomenuti ga.
Pica, normalno, nikad. Koka kola nikad. Uzmemo limun i ja napravim 2 litra limunade. Njihovi sok...pa ima par dobrih, ali...bolja limunada. Mada je voda najbolja.
Detetu je uvek bila ova hrana. Nosilo i u skolu. Bez kasike nikad. Naviknuto je 100% na ono sto vredi, cak i van hrane.
Grickalice samo pistaci i kikiriki i ono sto se zove cashews na njihovom, ne znam sta je to na srpskom.
Slatkisi njihovi nikad. Zena umesi nekad tortu, nekad koh...
Inace kineska hrana nam se svidja, a to nam pravili Kinezi komsije. Lagana, fina hrana. To bih mozda jeo. Ostalo NISTA.
pre 10 godina
Englezi istrazivali sta Englezi jedu, to nije merilo za ostali svet posto oni i ne znaju za zdravu hranu. Vecina dece nikad nije okusila i ne zna sta je paradajs, paprika, krastavac ili salata, oni jedu samo Cornflakes, "gotova jela" podgrejana u mikrotalasnu pec i fast food. Jamie Oliver je pisao knjige o tome.
pre 10 godina
AKo jedes povrce ne valja jer jer radio aktivno - umreces
Ako jedes meso - umreces
Ako jedes ribu - otrovaces se i umreti jer je radio aktivna isto
Koliko ja vidim najbolje da se koknem odma!
pre 10 godina
pa pokojni deda mi pusio , pio ,mlecne proizvode jeo ,meso raznovrsno i dozivio 93godinu bez bolesti i bez naocala , plus bio u logoru za vreme drugog svetskog?
pre 10 godina
samo post!
pre 10 godina
Mi 17 godina kuvamo i mesimo hleb u Americi. Meso skoro nikad, mozda riba. Nikad njihovu hranu. Ali smo se najeli voca, malina, jabuka, ...kao nikad u zivotu, cele godine.
(Zoran, 11. maj 2016 16:20)
kako to lepo zvuci...samo kad bi spoznao koliko otrova si uneo sa tim vocem u organizam,jeo bi masno pecenje i hvalio bi se time pre.
pre 10 godina
Kad vec necete da verujete istrazivanijma i statistici, onda pitajte Noleta i Japance sta da jedete (nikako Italijane, Francuze, Grke, Nemce, Engleze....), a da se osecate sitim i snaznim i izdrzljivim.
pre 10 godina
Mi 17 godina kuvamo i mesimo hleb u Americi. Meso skoro nikad, mozda riba. Nikad njihovu hranu. Ali smo se najeli voca, malina, jabuka, ...kao nikad u zivotu, cele godine.
pre 10 godina
Ko ne zna da se hrani mešavinom mediteranske, vijetnamske, kineske i japanske hrane nije ni zaslužio da živi do prosečne starosti ostva Okinawa.
Prirodna selekcija je usmrtiti samo višak štetnih stanovnika na našoj planeti, što će svakom zdravom umu korisno biti.
pre 10 godina
sa ovim nasim buducim penzijama,dodje mi da jedem samo ovakvy hranu. da se ne patim dugo...
pre 10 godina
Sta da jedem ljudi? Salatu?
pre 10 godina
sa ovim nasim buducim penzijama,dodje mi da jedem samo ovakvy hranu. da se ne patim dugo...
pre 10 godina
Sta da jedem ljudi? Salatu?
pre 10 godina
Mi 17 godina kuvamo i mesimo hleb u Americi. Meso skoro nikad, mozda riba. Nikad njihovu hranu. Ali smo se najeli voca, malina, jabuka, ...kao nikad u zivotu, cele godine.
pre 10 godina
Ko ne zna da se hrani mešavinom mediteranske, vijetnamske, kineske i japanske hrane nije ni zaslužio da živi do prosečne starosti ostva Okinawa.
Prirodna selekcija je usmrtiti samo višak štetnih stanovnika na našoj planeti, što će svakom zdravom umu korisno biti.
pre 10 godina
Kaniš li dugo živjeti, ne smiješ prerano umrijeti.
pre 10 godina
Dzabe ovakvi tekstovi, nasi ljudi kada se potegne tema ishrane samo se grohotom smeju, govore kako je njihov deda jeo sve i ziveo 326 godina, i kako su to sve gluposti, kako oni jedu sve ali "umereno" i da je to najbolje. I onda malo, malo, pa neko umre u 50-im ili 60-im. Najcesci uzrok smrti - infarkt, mozdani udar, rak, dijabetes. Sve bolesti koje su DIREKTNO povezane sa nacinom ishrane.
pre 10 godina
Znate šta ljudi... Toliko je ovih saveta u poslednje vreme za duži i zdraviji život, toliko je čovek postao opterećen time, a istina je samo jedna... Svi na kraju umiremo. Zato uživajte u životu, jedite ono što vam prija, volite ljude oko sebe i radite ono što vas ispunjuje. Nisu bitne pare, bitan je pristup životu i duševni mir.
pre 10 godina
Sta da jedem ljudi? Salatu?
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Skaj, 11. maj 2016 14:08)
Evo sta mi jedemo u Americi. Mozet valjda i vi u Srbiji:
Pasulj, obican
Grasak
Boranija
Riba
Ima nesto kao socivo, lici na pasulj, pljosnata sitna okrugla zrnca. Lakse od pasulja, puno proteina
Nedeljom ujutru ne sme da bude bez kacamka, belog, normalno.
Karfiol
Tikvice
Puno salate
Puno voca
Kupus i proja su bili juce
Inace mojoj zeni rekli d akad bi krenuli da jedemo njihovu hranu u ovim godinama, ogromna sansa da dobijemo rak necega. Mislim rekli joj lekari americki kod koji bila na specijalziaciji.
Meso, kao sto vidis, takoreci nikad. I stvarno skoro nikad, bez veze je pomenuti ga.
Pica, normalno, nikad. Koka kola nikad. Uzmemo limun i ja napravim 2 litra limunade. Njihovi sok...pa ima par dobrih, ali...bolja limunada. Mada je voda najbolja.
Detetu je uvek bila ova hrana. Nosilo i u skolu. Bez kasike nikad. Naviknuto je 100% na ono sto vredi, cak i van hrane.
Grickalice samo pistaci i kikiriki i ono sto se zove cashews na njihovom, ne znam sta je to na srpskom.
Slatkisi njihovi nikad. Zena umesi nekad tortu, nekad koh...
Inace kineska hrana nam se svidja, a to nam pravili Kinezi komsije. Lagana, fina hrana. To bih mozda jeo. Ostalo NISTA.
pre 10 godina
Moj deda je jeo suvomesnate proizvode, pastete, virsle, iznutrice i bele bubrege, pio je oko pola kila rakije, litar red-bull-a i 5-6 piva na dan, masturbirao redovno, drogirao se intravenozno, bio je debeo, igrao video igrice 8 sati dnevno, sedeo na 'ladan beton, kockao se i iso u kladionicu redovno, pusio lulu i tompuse i kupao se eventualno jednom u dve nedelje, pa je ipak ziveo 148 godina dok ga nije zgazio kombajn, a ovo za zdravu ishranu je glupost, zar ne Srbi?
pre 10 godina
krčmarice jel znaš ti koliko košta mešavina mediteranske vijetnamske kineske i japanke kuhinje!!!!
samo je maslinovo ulje preko 1000 dinara litar a da ne govorim dalje........ljudi jedva imaju za paštetu!!!!!
razmisli gde živiš pre nego što napišeš nešto
pre 10 godina
Ja sam probao... par dana, brokoli, pecurke, zelena salata, sardine, jabuke... Drugog dana uvece sam zaglavio na kiosku rostilja. Ne moze, poceh da se tresem, jedva sam skupio snagu da izgovorim: "Veliku gurmansku sa dosta senfa".
pre 10 godina
Prema jednom nezavisnom istraživanju, 100% rođenih u nekom trenutku života umre.
pre 10 godina
Zivotni vek u razvijenim zemljama se produzio... Cinjenicno stanje. Najkrace se zivi u siromasnim drzavama.
pre 10 godina
Umiru i oni sto nejedu meso,razlika je u tome što su celog života bili napola gladni,gladni i umrli.
5 godina života za pivo,cigare,suvo i crveno meso,kolače itd.Ma nema problema,svakako tih zadnjih 5 i nije interesantno.
Do 35te jedite sve,nakon toga opet sve ali u manjim količinama,malo fizičkog rada i ne opterećujte se time,umiru i 100% zdravi svaki dan u kojekakvim nesrećama.
pre 10 godina
Prerane? Treba se cuvati bilo kakve smrti
pre 10 godina
Englezi istrazivali sta Englezi jedu, to nije merilo za ostali svet posto oni i ne znaju za zdravu hranu. Vecina dece nikad nije okusila i ne zna sta je paradajs, paprika, krastavac ili salata, oni jedu samo Cornflakes, "gotova jela" podgrejana u mikrotalasnu pec i fast food. Jamie Oliver je pisao knjige o tome.
pre 10 godina
Cilj nam je živeti što duže i umreti u što boljem zdravlju.
pre 10 godina
.. A moj djed nit je jeo avokado i račiće niti koristio recepture Jelene Đoković... Meso mlijeko, kajmak, sir, slanina, sezonsko voće i povrće.. A i domaća rakija pretežno se pila.. devedeset doživio, nikad bolešljiv nije bio! upitajte se zaista i razmislite o svojim precima i njihovom načinu ishrane...
pre 10 godina
Veganstvo je kljuc za zdrav zivot.
pre 10 godina
Sutra cu pokusati da dobijem kredit od banke i ako uspem odmah pocinjem sa zapadnim nacinom ishrane. Dosta mi je zivota i hocu da skoncam srecan, relativno mlad i relativno lep. Nadam se da me niste slagali.
pre 10 godina
Ja već 50 godina jedem samo jajca, zdrav sam i usporeno starim
pre 10 godina
Jeo i ne jeo dani su ti odbrojani prikane !
pre 10 godina
Od stresa i neaktivnosti se rodjaci prerano umire.
pre 10 godina
Ovako se hranim ceo zivot,izgledam mladje 30godina
pre 10 godina
do poslednjeg dinara i dana zivota cu jesti, pecenje, slaninu, luk, i pecem na svinjskoj masti. A svim ovim lopurdama politicarima i ekipi koje nas pljackaju konstantno, zelim dug zivot uz pijene svih mogucih lekova za smanjenje bolova / naravno bez ikakvog efekta, stotine operacija, od kancera i drugih bolestina, i da crkavaju dugo u najgorim mukama i da se sete boga i mole ga godinama da ih uzme.
pre 10 godina
Čemu dug život ako se u njemu ne uživa? Uskoro će nas ubeđivati da trebamo da popijemo samo jednu ili dve piluluce koje imaju sve hranljive sastojke, pa će i riba i salata postati opasne po život.
Suština je da se bude umeren u hrani i da se krećemo što više....
pre 10 godina
pazite se od prerane smrti, ako vam se desi onda je prekasno.
pre 10 godina
U mojoj zgradi prosek godina je 100 i svi jedu crveno meso, krkaju sireve i piju vino. A ovo istrazivanje je .... da ne kazem.... Uzdravlje!
pre 10 godina
samo post!
pre 10 godina
pa pokojni deda mi pusio , pio ,mlecne proizvode jeo ,meso raznovrsno i dozivio 93godinu bez bolesti i bez naocala , plus bio u logoru za vreme drugog svetskog?
pre 10 godina
Mi 17 godina kuvamo i mesimo hleb u Americi. Meso skoro nikad, mozda riba. Nikad njihovu hranu. Ali smo se najeli voca, malina, jabuka, ...kao nikad u zivotu, cele godine.
(Zoran, 11. maj 2016 16:20)
kako to lepo zvuci...samo kad bi spoznao koliko otrova si uneo sa tim vocem u organizam,jeo bi masno pecenje i hvalio bi se time pre.
pre 10 godina
AKo jedes povrce ne valja jer jer radio aktivno - umreces
Ako jedes meso - umreces
Ako jedes ribu - otrovaces se i umreti jer je radio aktivna isto
Koliko ja vidim najbolje da se koknem odma!
pre 10 godina
(krčmarica Cica, 11. maj 2016 15:31)
Tebi ni to nije pomoglo da očuvaš (mentalno) zdravlje...
pre 10 godina
@Zoran
Nikad njihovu hranu? A sta je s vocem, salju vam iz Srbije postom svako malo? :D
pre 10 godina
Ja se samo ovako i hranim!
pre 10 godina
cela vest glupost nevidjena
moderatoru zelim da pare potrosi na lekove i crninu.
pre 10 godina
Pa od cega onda da umrem :D
pre 10 godina
Eno ga i onaj sto prodaje zapadne vrednosti, usikao se, obukao crno odelo, kravata, a dobio stan od Slobe. Dal se on namucio za nesto u zivotu, osim sto sad verovatno pije lekove za pritisak i masnocu. Primer, primer je bitan.
pre 10 godina
Jedno je sigurno...svi cemo pre ili kasnije umreti.
pre 10 godina
Nije dobar zapadni nacin ishrane i zivota, ALI su zapadnjaci najdugovecniji stanovnici planete!? Ko je ovde lud? Prestanite da sirite lazi. Ne idu milioni izbeglica u Nemacku za dzabe. A Nemacka jeste zapad.
pre 10 godina
Jedite slaninu i belog luka i ne bojte se nicega.
pre 10 godina
Krcmarice Cico
Racite mi, molim Vas kako su se recimo Eskimi mogli hraniti tom Vasom mesavinom? Dostupnost te hrane je nekada bila geografska, a danas je finansijska kategorija za mnoge, tako da je Vas samozadovoljni komentar u najmanju ruku neukusan.
pre 10 godina
Samo treba balansirati,ja se trudim da mi 70% ishrane bude zdrava hrana ,a ostatak junk...
pre 10 godina
Moj deda...
pre 10 godina
molim vas zapadnjaci li pasu travu pa imaju duzi zivotni vek a mi kao siromasna drzava samo krkamo meso a voce i povrce je puno pesticida cak i u plastenicima
pre 10 godina
Kad vec necete da verujete istrazivanijma i statistici, onda pitajte Noleta i Japance sta da jedete (nikako Italijane, Francuze, Grke, Nemce, Engleze....), a da se osecate sitim i snaznim i izdrzljivim.
pre 10 godina
Od nečega se mora umreti.
pre 10 godina
citajuci komentar ispade da je covek uspeo u životu time što je otišao u Ameriku da ima mogucnost da jede voce i to "cele godine" , a meso nikako...
..sobzirom da si na Sevrno-Americkom kontinentu manje zlo je da si jeo to GMO meso nego te maline i jabuke iz njihovih Super Store-va i hladnjaca. To cime su sve tretirane te maline a pogotovu jabuke koje jedes svaki dan je vece zlo za organizam nego da si jeo meso normano... ali tvoj život , tvoj izbor... ali te je ocito velika muka naterala da odeš kad u Srbiji ni za voce nisi imao...
pre 10 godina
Pa zato zapadnjaci i uopšte raja iz razvijenih zemalja u proseku žive najduže!? E sad mi je laknulo...a ovi mučenici vegeterijanci po banana državama što se zdravo hrane u proseku jedva dočekaju 60! ... Dobićete
LIKE ako ovo objavite!
pre 10 godina
Krcmarica Cica je potpuno u pravu. Minuse joj daju oni koji se boje da je u pravu
pre 10 godina
hahahah :D kako god brate niko je od nas nece ni docekati..Starosna granica se povecava svake 5. godine kao da smo gorstaci..
pre 10 godina
Covek vise ne zna sta da slusa. Hrono kaze masne mlecne proizvode,nikako ne masne,kajmak,kiselo, crveno meso,prsuta,kobasice-domace...sve suprotno.Sludeli su ovaj svet....
pre 10 godina
Stalno plašiti ljude bolestima je isto vrsta bolesti, lažno maskirane kao briga. Plašiti ljude - droga ovih vremena, moć koju imamo, jer ljudi nemaju koga da ih uteši.
pre 10 godina
stvarno, sta da jedemo?
pre 10 godina
Danas je tesko naci zdravo jaje, slaninu a o rakiji i da ne govorim, seceruse koliko hoces, ovi 100 disnjaci, su i okusili, zdrave hrane, vode i vazduha, a danasnja mladez nije sigurno.
pre 10 godina
Toooo Cicoooo, daj dva piva!
pre 10 godina
Mi pozdravljamo sestre i braću koji vole našu mediteransku, vijetnamsku, kinesku, japansku i FILIPINSKU hranu!
Kunemo se da "extra virgin olive oil" i "traditional balsamic vinegar" čak i po najvišoj ceni od 10-25 €/litar koštaju manje od smrtonosne hrane mesojeda.
Mešavina srpskog bosiljka i nane zna doneti čari pravog "chinese basil", i padom cene nafte uvozna morska riba i "seafood" postaju dostupni i tebi i meni.
Danas predlažem nacionalno filipinsko jelo - "Indonesian Mah Mee" na ulju od mediteranskih maslina!
pre 10 godina
Ko ne zna da se hrani mešavinom mediteranske, vijetnamske, kineske i japanske hrane nije ni zaslužio da živi do prosečne starosti ostva Okinawa.
Prirodna selekcija je usmrtiti samo višak štetnih stanovnika na našoj planeti, što će svakom zdravom umu korisno biti.
pre 10 godina
Mi 17 godina kuvamo i mesimo hleb u Americi. Meso skoro nikad, mozda riba. Nikad njihovu hranu. Ali smo se najeli voca, malina, jabuka, ...kao nikad u zivotu, cele godine.
pre 10 godina
Sta da jedem ljudi? Salatu?
pre 10 godina
sa ovim nasim buducim penzijama,dodje mi da jedem samo ovakvy hranu. da se ne patim dugo...
pre 10 godina
U mojoj zgradi prosek godina je 100 i svi jedu crveno meso, krkaju sireve i piju vino. A ovo istrazivanje je .... da ne kazem.... Uzdravlje!
pre 10 godina
Umiru i oni sto nejedu meso,razlika je u tome što su celog života bili napola gladni,gladni i umrli.
5 godina života za pivo,cigare,suvo i crveno meso,kolače itd.Ma nema problema,svakako tih zadnjih 5 i nije interesantno.
Do 35te jedite sve,nakon toga opet sve ali u manjim količinama,malo fizičkog rada i ne opterećujte se time,umiru i 100% zdravi svaki dan u kojekakvim nesrećama.
pre 10 godina
Čemu dug život ako se u njemu ne uživa? Uskoro će nas ubeđivati da trebamo da popijemo samo jednu ili dve piluluce koje imaju sve hranljive sastojke, pa će i riba i salata postati opasne po život.
Suština je da se bude umeren u hrani i da se krećemo što više....
pre 10 godina
.. A moj djed nit je jeo avokado i račiće niti koristio recepture Jelene Đoković... Meso mlijeko, kajmak, sir, slanina, sezonsko voće i povrće.. A i domaća rakija pretežno se pila.. devedeset doživio, nikad bolešljiv nije bio! upitajte se zaista i razmislite o svojim precima i njihovom načinu ishrane...
pre 10 godina
Moj deda je jeo suvomesnate proizvode, pastete, virsle, iznutrice i bele bubrege, pio je oko pola kila rakije, litar red-bull-a i 5-6 piva na dan, masturbirao redovno, drogirao se intravenozno, bio je debeo, igrao video igrice 8 sati dnevno, sedeo na 'ladan beton, kockao se i iso u kladionicu redovno, pusio lulu i tompuse i kupao se eventualno jednom u dve nedelje, pa je ipak ziveo 148 godina dok ga nije zgazio kombajn, a ovo za zdravu ishranu je glupost, zar ne Srbi?
pre 10 godina
Veganstvo je kljuc za zdrav zivot.
pre 10 godina
cela vest glupost nevidjena
moderatoru zelim da pare potrosi na lekove i crninu.
pre 10 godina
Sta da jedem ljudi? Salatu?
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (Skaj, 11. maj 2016 14:08)
Evo sta mi jedemo u Americi. Mozet valjda i vi u Srbiji:
Pasulj, obican
Grasak
Boranija
Riba
Ima nesto kao socivo, lici na pasulj, pljosnata sitna okrugla zrnca. Lakse od pasulja, puno proteina
Nedeljom ujutru ne sme da bude bez kacamka, belog, normalno.
Karfiol
Tikvice
Puno salate
Puno voca
Kupus i proja su bili juce
Inace mojoj zeni rekli d akad bi krenuli da jedemo njihovu hranu u ovim godinama, ogromna sansa da dobijemo rak necega. Mislim rekli joj lekari americki kod koji bila na specijalziaciji.
Meso, kao sto vidis, takoreci nikad. I stvarno skoro nikad, bez veze je pomenuti ga.
Pica, normalno, nikad. Koka kola nikad. Uzmemo limun i ja napravim 2 litra limunade. Njihovi sok...pa ima par dobrih, ali...bolja limunada. Mada je voda najbolja.
Detetu je uvek bila ova hrana. Nosilo i u skolu. Bez kasike nikad. Naviknuto je 100% na ono sto vredi, cak i van hrane.
Grickalice samo pistaci i kikiriki i ono sto se zove cashews na njihovom, ne znam sta je to na srpskom.
Slatkisi njihovi nikad. Zena umesi nekad tortu, nekad koh...
Inace kineska hrana nam se svidja, a to nam pravili Kinezi komsije. Lagana, fina hrana. To bih mozda jeo. Ostalo NISTA.
pre 10 godina
Mi 17 godina kuvamo i mesimo hleb u Americi. Meso skoro nikad, mozda riba. Nikad njihovu hranu. Ali smo se najeli voca, malina, jabuka, ...kao nikad u zivotu, cele godine.
(Zoran, 11. maj 2016 16:20)
kako to lepo zvuci...samo kad bi spoznao koliko otrova si uneo sa tim vocem u organizam,jeo bi masno pecenje i hvalio bi se time pre.
pre 10 godina
(krčmarica Cica, 11. maj 2016 15:31)
Tebi ni to nije pomoglo da očuvaš (mentalno) zdravlje...
pre 10 godina
Krcmarica Cica je potpuno u pravu. Minuse joj daju oni koji se boje da je u pravu
pre 10 godina
krčmarice jel znaš ti koliko košta mešavina mediteranske vijetnamske kineske i japanke kuhinje!!!!
samo je maslinovo ulje preko 1000 dinara litar a da ne govorim dalje........ljudi jedva imaju za paštetu!!!!!
razmisli gde živiš pre nego što napišeš nešto
pre 10 godina
Jedno je sigurno...svi cemo pre ili kasnije umreti.
pre 10 godina
citajuci komentar ispade da je covek uspeo u životu time što je otišao u Ameriku da ima mogucnost da jede voce i to "cele godine" , a meso nikako...
..sobzirom da si na Sevrno-Americkom kontinentu manje zlo je da si jeo to GMO meso nego te maline i jabuke iz njihovih Super Store-va i hladnjaca. To cime su sve tretirane te maline a pogotovu jabuke koje jedes svaki dan je vece zlo za organizam nego da si jeo meso normano... ali tvoj život , tvoj izbor... ali te je ocito velika muka naterala da odeš kad u Srbiji ni za voce nisi imao...
pre 10 godina
Stalno plašiti ljude bolestima je isto vrsta bolesti, lažno maskirane kao briga. Plašiti ljude - droga ovih vremena, moć koju imamo, jer ljudi nemaju koga da ih uteši.
pre 10 godina
Znate šta ljudi... Toliko je ovih saveta u poslednje vreme za duži i zdraviji život, toliko je čovek postao opterećen time, a istina je samo jedna... Svi na kraju umiremo. Zato uživajte u životu, jedite ono što vam prija, volite ljude oko sebe i radite ono što vas ispunjuje. Nisu bitne pare, bitan je pristup životu i duševni mir.
pre 10 godina
AKo jedes povrce ne valja jer jer radio aktivno - umreces
Ako jedes meso - umreces
Ako jedes ribu - otrovaces se i umreti jer je radio aktivna isto
Koliko ja vidim najbolje da se koknem odma!
pre 10 godina
do poslednjeg dinara i dana zivota cu jesti, pecenje, slaninu, luk, i pecem na svinjskoj masti. A svim ovim lopurdama politicarima i ekipi koje nas pljackaju konstantno, zelim dug zivot uz pijene svih mogucih lekova za smanjenje bolova / naravno bez ikakvog efekta, stotine operacija, od kancera i drugih bolestina, i da crkavaju dugo u najgorim mukama i da se sete boga i mole ga godinama da ih uzme.
pre 10 godina
Ja sam probao... par dana, brokoli, pecurke, zelena salata, sardine, jabuke... Drugog dana uvece sam zaglavio na kiosku rostilja. Ne moze, poceh da se tresem, jedva sam skupio snagu da izgovorim: "Veliku gurmansku sa dosta senfa".
pre 10 godina
Covek vise ne zna sta da slusa. Hrono kaze masne mlecne proizvode,nikako ne masne,kajmak,kiselo, crveno meso,prsuta,kobasice-domace...sve suprotno.Sludeli su ovaj svet....
pre 10 godina
stvarno, sta da jedemo?
pre 10 godina
Eno ga i onaj sto prodaje zapadne vrednosti, usikao se, obukao crno odelo, kravata, a dobio stan od Slobe. Dal se on namucio za nesto u zivotu, osim sto sad verovatno pije lekove za pritisak i masnocu. Primer, primer je bitan.
pre 10 godina
Jedite slaninu i belog luka i ne bojte se nicega.
pre 10 godina
Ja već 50 godina jedem samo jajca, zdrav sam i usporeno starim
pre 10 godina
Jeo i ne jeo dani su ti odbrojani prikane !
pre 10 godina
molim vas zapadnjaci li pasu travu pa imaju duzi zivotni vek a mi kao siromasna drzava samo krkamo meso a voce i povrce je puno pesticida cak i u plastenicima
pre 10 godina
Mi pozdravljamo sestre i braću koji vole našu mediteransku, vijetnamsku, kinesku, japansku i FILIPINSKU hranu!
Kunemo se da "extra virgin olive oil" i "traditional balsamic vinegar" čak i po najvišoj ceni od 10-25 €/litar koštaju manje od smrtonosne hrane mesojeda.
Mešavina srpskog bosiljka i nane zna doneti čari pravog "chinese basil", i padom cene nafte uvozna morska riba i "seafood" postaju dostupni i tebi i meni.
Danas predlažem nacionalno filipinsko jelo - "Indonesian Mah Mee" na ulju od mediteranskih maslina!
pre 10 godina
Danas je tesko naci zdravo jaje, slaninu a o rakiji i da ne govorim, seceruse koliko hoces, ovi 100 disnjaci, su i okusili, zdrave hrane, vode i vazduha, a danasnja mladez nije sigurno.
pre 10 godina
Kad vec necete da verujete istrazivanijma i statistici, onda pitajte Noleta i Japance sta da jedete (nikako Italijane, Francuze, Grke, Nemce, Engleze....), a da se osecate sitim i snaznim i izdrzljivim.
pre 10 godina
pa pokojni deda mi pusio , pio ,mlecne proizvode jeo ,meso raznovrsno i dozivio 93godinu bez bolesti i bez naocala , plus bio u logoru za vreme drugog svetskog?
pre 10 godina
Ovako se hranim ceo zivot,izgledam mladje 30godina
pre 10 godina
Sutra cu pokusati da dobijem kredit od banke i ako uspem odmah pocinjem sa zapadnim nacinom ishrane. Dosta mi je zivota i hocu da skoncam srecan, relativno mlad i relativno lep. Nadam se da me niste slagali.
pre 10 godina
Toooo Cicoooo, daj dva piva!
pre 10 godina
Pa zato zapadnjaci i uopšte raja iz razvijenih zemalja u proseku žive najduže!? E sad mi je laknulo...a ovi mučenici vegeterijanci po banana državama što se zdravo hrane u proseku jedva dočekaju 60! ... Dobićete
LIKE ako ovo objavite!
pre 10 godina
Dzabe ovakvi tekstovi, nasi ljudi kada se potegne tema ishrane samo se grohotom smeju, govore kako je njihov deda jeo sve i ziveo 326 godina, i kako su to sve gluposti, kako oni jedu sve ali "umereno" i da je to najbolje. I onda malo, malo, pa neko umre u 50-im ili 60-im. Najcesci uzrok smrti - infarkt, mozdani udar, rak, dijabetes. Sve bolesti koje su DIREKTNO povezane sa nacinom ishrane.
pre 10 godina
samo post!
pre 10 godina
Englezi istrazivali sta Englezi jedu, to nije merilo za ostali svet posto oni i ne znaju za zdravu hranu. Vecina dece nikad nije okusila i ne zna sta je paradajs, paprika, krastavac ili salata, oni jedu samo Cornflakes, "gotova jela" podgrejana u mikrotalasnu pec i fast food. Jamie Oliver je pisao knjige o tome.
pre 10 godina
Ja se samo ovako i hranim!
pre 10 godina
hahahah :D kako god brate niko je od nas nece ni docekati..Starosna granica se povecava svake 5. godine kao da smo gorstaci..
pre 10 godina
Nije dobar zapadni nacin ishrane i zivota, ALI su zapadnjaci najdugovecniji stanovnici planete!? Ko je ovde lud? Prestanite da sirite lazi. Ne idu milioni izbeglica u Nemacku za dzabe. A Nemacka jeste zapad.
pre 10 godina
Samo treba balansirati,ja se trudim da mi 70% ishrane bude zdrava hrana ,a ostatak junk...
pre 10 godina
Moj deda...
pre 10 godina
Od nečega se mora umreti.
pre 10 godina
Pa od cega onda da umrem :D
pre 10 godina
Kaniš li dugo živjeti, ne smiješ prerano umrijeti.
pre 10 godina
Krcmarice Cico
Racite mi, molim Vas kako su se recimo Eskimi mogli hraniti tom Vasom mesavinom? Dostupnost te hrane je nekada bila geografska, a danas je finansijska kategorija za mnoge, tako da je Vas samozadovoljni komentar u najmanju ruku neukusan.
pre 10 godina
Prerane? Treba se cuvati bilo kakve smrti
pre 10 godina
Prema jednom nezavisnom istraživanju, 100% rođenih u nekom trenutku života umre.
pre 10 godina
Zivotni vek u razvijenim zemljama se produzio... Cinjenicno stanje. Najkrace se zivi u siromasnim drzavama.
pre 10 godina
Od stresa i neaktivnosti se rodjaci prerano umire.
pre 10 godina
@Zoran
Nikad njihovu hranu? A sta je s vocem, salju vam iz Srbije postom svako malo? :D
pre 10 godina
Cilj nam je živeti što duže i umreti u što boljem zdravlju.
pre 10 godina
pazite se od prerane smrti, ako vam se desi onda je prekasno.
57 Komentari
Sortiraj po: