znaju se od 2017.

Razlika od 34 godine nije ih sprečila: Poznati političar se oženio prelepom plavušom FOTO

Finski poslanik Hjalis Hari Harkimo je stao na ludi kamen, a objava sa 34 godine mlađom suprugom je odmah privukla brojne komentare na društvenim mrežama.

10.08.2026.

21:54

Izvor: Superžena

0
Razlika od 34 godine nije ih sprečila: Poznati političar se oženio prelepom plavušom FOTO
EPA/MAURI RATILAINEN

Podeli:

Poslanik finskog parlamenta i predsednik stranke Liike Nyt, Hjalis Hari Harkimo (72), i preduzetnica Jasmin Pajari (38) venčali su se juče, a sada su na društvenim mrežama objavili i fotografije sa slavlja. Istovremeno je otkriveno da je Jasmin, nakon sklapanja braka, promenila prezime u Harkimo. Na svom Instagram profilu sada se predstavlja kao Jasmin Harkimo.

Fotografije su nastale pored vode i u čamcu. Na jednoj od njih mladoženja sedi za kormilom, dok zajedno gledaju ka horizontu.

Jasmin Harkimo nosila je nežnu venčanicu ukrašenu čipkom, sa golim ramenima, koja su krasili biserni detalji. Nosila je i dugačak veo, a njen bidermajer bio je sastavljen od nežnoružičastih, belih i zelenih cvetova, prenose finski mediji.

Mladoženja je za ovu priliku obukao belo odelo uz tamnu leptir-mašnu.

Voda očigledno ima posebno značenje za ovaj par. Jasmin Harkimo je uspešno nastupala u plivanju, dok je Hari Harkimo prvi Finac koji je samostalno oplovio svet u takmičarskoj jedriličarskoj trci.

Njih dvoje upoznali su se 2017. godine, kada je Jasmin intervjuisala Harija za svoj diplomski rad o marketingu sportskih događaja. Ipak, prošlo je nekoliko godina pre nego što su započeli ljubavnu vezu.

Svoju romansu zvanično su potvrdili na proslavi Dana nezavisnosti Finske u predsedničkoj palati u decembru 2023. godine.

Učitavanje...