Devojčice u školama sve češće našminkane: Kako objasniti detetu zbog čega to nije dobro? VIDEO
Sve češće se na društvenim mrežama pojavljuju snimci na kojima devojčice školskog uzrasta objašnjavaju svoju rutinu ulepšavanja. Kreme, serumi, sjajevi, maskare, karmini... sve to se nalazi na spisku bjuti proizvoda jedne devojčice.
09.09.2024.
15:50
Na društvenim mrežama možemo da vidimo brojne snimke devojčica koje se ulepšavaju pred polazak u školu, međutim, ne znaju da preterano korišćenje šminke, kao i njeno nepravilno skidanje, samo uništavaju kožu lica
Kako zaista treba da izgleda jutarnja rutina školarca i kada devojčice treba da počnu na brinu o nezi kože i u kojoj meri?
Možda vas zanima
Pedijatar otkrio jednostavan trik koji momentalno zaustavlja izlive besa kod deteta
Pedijatar otkrio jednostavan trik koji pomaže da u sekundi smirite dete koje je ljuto, besno, uznemireno.
12:17
8.9.2024.
74 d
Stručnjaci tvrde: Ovo je 8 najboljih igara za male genijalce
Lekar otkriva koje su igračke u ranom detinjstvu najbolje za detetov razvoj.
12:13
7.9.2024.
75 d
"U poslednje vreme mi sve više iskaču profili puni dečijeg sadržaja, naročito dece koja se svakodnevno šminkaju za školu. To poprilično ne priliči detetu tog uzrasta. Vidim da je to baš popularno. Moja ćerka ima 13 godina, krajem šestog razreda je počela bitka da li može da dobije maskaru, sjaj za usne umesto labela...", ističe Nataša Rajić, majka troje dece, u emisiji 150 minuta.
Deca danas znaju mnoge trikove za šminkanje koje možda mi i ne znamo, ali je jako bitno da im se razjasni da nije sve dobro što vide na društvenim mrežama, te da treba ograničiti korišćenje šminke što je više moguće.
"Ponašanje je uslovljeno onim što gledamo, to su činjenice. Idole danas deca vide u ljudima koji se bave mrežama, influenseri ili kako god da se zovu, ti ljudi preporučuju određene preparate, što su naravno plaćene reklame", započela je dr Milena Milanović, specijalizant psihijatrije.
Potenciranje lepih osećanja i izgradnja samopuzdanja su najvažniji u periodu odrastanja.
Možda vas zanima
Nova rutina nakon polaska u školu: Kako da se dete lakše navikne na promene
Dečji psiholog savetuje kako da se dete lakše navikne na promene u dnevnoj rutini, naročito na spavanje, nakon polaska u školu.
8:34
6.9.2024.
76 d
7 primera lošeg ponašanja koja roditelji treba što pre da isprave kod dece
Loše ponašanje može se pojaviti kod dece svih uzrasta iz različitih razloga.
11:56
31.8.2024.
82 d
"To na mrežama je poslednje čime treba da se motivišemo, znak da nam je psiha prazna, na tome ne treba potencirati. Bitno je da potenciramo kako se osećamo, samopouzdanje je jako popularna reč, ali ono dolazi iz stabilizacije sa drugim važnim stvarima, tako što smo upućeni jedni na druge, a ne jer smo stavili serum ili kremu", istakla je dr Milena Milanović.
Male devojčice imaju ulogu da idu u školu, te bi tako njihova obaveza bila samo da budu prisutna u školi. Neophodno je i da imaju ispunjen sadržaj, podižu samopouzdanje. Ako nemaju radne navike, deca će biti nesigurna i uznemirena, navodi dr Milanović.
Opširnije o ovome pogledajte u video-prilogu ispod.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar