Ako radite pramenove – ovo obavezno morate da znate
Svako farbanje, makar bilo i minimalno, oštećuje vlasi.
05.10.2024.
8:40
Izbeljivanje i farbanje kose ima posledice, a proces posvetljivanja vlasi većina ljudi počinje s pramenovima. Pre nego što se odlučite na taj korak, dobro se raspitajte o umeću frizera kod kojeg ćete ih raditi. Tako ćete smanjiti šansu da vam se ne svidi ono što ćete kasnije imati na glavi i da se kući vratite sa oštećenim i sprženim pramenovima. Ovo su najčešća pitanja koja žene postavljaju pre nego što se odluče na ovaj korak.
Možda vas zanima
Ova maska od samo 2 sastojka pomoći će vam da oporavite uništenu kosu
Sve što vam je potrebno za ovu sjajnu masku sigurno već imate u kuhinji.
13:59
3.10.2024.
79 d
Trendi frizura za savršenu jesenju promenu: Možete je same isprobati FOTO
Ukoliko ste preko leta puštale kosu, jesen je pravo vreme za promenu, a slojevite frizure su ponovo "in".
10:34
17.9.2024.
95 d
Jesu li pramenovi štetni za kosu
Da, farbanje kose uvek će je oštetiti. Ali stepen oštećenja zavisi od obima promena na kosi. Ako radite suptilne naglaske, to će biti minimalno i možda se ništa neće primećivati, ali ako želite platinastu nijansu ili izvlačite mnogo pramenova, može doći do velike štete. Zašto? Izbeljivač uklanja pigment s dlake, što folikule čini veoma krhkim, čineći da pramenovi izgledaju dosadno, suvo i da postanu skloni lomljenju. Morate biti svesni da će vaša kosa biti koliko-toliko oštećena, i to je jednostavno tako.
Kako frizer može da spreči štetu
On ne može da posvetli kosu bez izbeljivača (blanša), što znači da ne može da spreči štetu, ali može da uradi sve da ona ostane u što boljem stanju tako što će u hemikalije staviti više profesionalnih proizvoda za negu, koji zaista rade posao. Osim toga, važna je i pravilna tehnika izvođenja pramenova kako bi se sprečila neželjena šteta. Važno je da frizer redovno proverava folije da proces izbeljivanja ne bi trajao duže nego što je neophodno.
Kako se negovati kod kuće
Pravilna briga o kosi s pramenovima kod kuće veoma je važna da bi se izbeglo njeno dalje oštećenje. Ne perite je svakodnevno i što manje je tretirajte toplotom (fen, prese, figaro...). Postoje kućni tretmani za brigu o kosi s pramenovima, a najbolje je da vas frizer posavetuje o preparatima namenjenim za to. Oni se koriste tako što se nanesu na vlasi, da ih upiju pre šamponiranja i stavljanja regeneratora ili pakovanja, i zaista ih vredi koristiti.
Možda vas zanima
Bile su hit 70-ih, ponovo su "in": Uvek ćete izgledati kao da ste izašli iz salona FOTO
Ove jeseni ćemo ponovo nositi "zavesa-šiške" koje, osim što lepo izgledaju, veoma su praktične za održavanje.
10:54
9.9.2024.
103 d
Poželećete da se ošišate ove jeseni: Ova frizura je novi trend i savršena je FOTO
U pitanju je pariški bob, koji je vrlo sličan francuskom, međutim malo opušteniji i nešto duži.
9:21
1.9.2024.
111 d
Koliko vremena treba da prođe do sledeće posete frizeru
Sačekajte što je moguće duže da bi se kosa odmorila. Kod frizera bi na sledeći tretman trebalo ići svakih osam do 12 nedelja ako pramenove radite od korena kose, da biste smanjili vidljivost izrastka. Ako radite ombre ili neku drugu tehniku koja ne uključuje celu kosu, tri, šest ili 12 meseci bi trebalo da bude pauza do novog tretmana.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar