Veći prihodi "Karfura" u Rumuniji
Rumunska filijala francuskog trgovinskog lanca "Karfur" (Carrefour) je u junu i julu ostvarila rast prihoda od 40 odsto.
Sreda, 08.08.2007.
08:43
Izvor: Tanjug
Povećanje prihoda kompanije "Karfur” posledica je talasa vrućine i naglog rasta prodaje flaširane vode, bezalkoholnih pića, piva, klima uređaja i proizvoda za plažu i kampovanje, objavio je dnevni list "Biznis standard".
Rumunska filijala francuskog trgovinskog lanca "Karfur" (Carrefour) je u junu i julu ostvarila rast prihoda od 40 odsto. Povecanje prihoda kompanije "Karfur” posledica je talasa vrucine i naglog rasta prodaje flasirane vode, bezalkoholnih pica, piva, klima uredjaja i proizvoda za plazu i kampovanje, objavio je dnevni list "Biznis standard". Veci prihodi "Karfura" u Rumuniji Najveci godisnji rast je postigla prodaja vode, koja je u junu i julu bila veca za 79 odsto u odnosu na isti period lani, dok je prodaja bezalkoholnih pica i piva povecana za 33, odnosno 40 odsto, prenela je rumunska agencija Rompres. U poredjenju sa aprilom i majem ove godine, prodaja flasirane vode je porasla 65 odsto, a Prodaja klima uredjaja se u odnosu na jun i jul 2006. prakticno udvostrucila, proizvodi za plazu ostvarili su rast na godisnjem nivou od 71 odsto, dok je prodaja opreme za kampovanje porasla tri puta u odnosu na lanjski jun i jul. Primeceno je takodje da je tokom talasa vrucine pao broj kupaca u "Karfurovim" hipermarketima u Bukurestu, a porastao u radnjama u Brasovu i Konstanci, sto je posledica povecanja broja turista u tim mestima. Trenutno taj francuski trgovinski lanac poseduje osam hipermarketa u Rumuniji, koji su prosle godine ostvarili prihode od 608,9 miliona evra, 39 odsto vise u odnosu na prethodnu godinu. U "Karfuru" ocekuju da ce 2007. biti zabelezen rast prihoda od 10 odsto kao rezultat sirenja maloprodajne mreze. Prodaja bezalkoholnih pica i piva u Carrefouru porasla 12 odsto
Najveći godišnji rast je postigla prodaja vode, koja je u junu i julu bila veća za 79 odsto u odnosu na isti period lani, dok je prodaja bezalkoholnih pića i piva povećana za 33, odnosno 40 odsto, prenela je rumunska agencija Rompres.
U poređenju sa aprilom i majem ove godine, prodaja flaširane vode je porasla 65 odsto, a
Prodaja klima uređaja se u odnosu na jun i jul 2006. praktično udvostručila, proizvodi za plažu ostvarili su rast na godišnjem nivou od 71 odsto, dok je prodaja opreme za kampovanje porasla tri puta u odnosu na lanjski jun i jul.
Primećeno je takođe da je tokom talasa vrućine pao broj kupaca u "Karfurovim" hipermarketima u Bukureštu, a porastao u radnjama u Brašovu i Konstanci, što je posledica povećanja broja turista u tim mestima.
Trenutno taj francuski trgovinski lanac poseduje osam hipermarketa u Rumuniji, koji su prošle godine ostvarili prihode od 608,9 miliona evra, 39 odsto više u odnosu na prethodnu godinu. U "Karfuru" očekuju da će 2007. biti zabeležen rast prihoda od 10 odsto kao rezultat širenja maloprodajne mreže.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 0
Pogledaj komentare